0
Toplam: TL + KDV
 

BENİM AİLEM


 

Tüm Çocukları Kucaklayan Kitap,

“Benim Ailem”…

 Yaşam Tasarım Merkezi’nin kurucusu, Eğitmen ve Danışman Ebru Demirhan, “Yetişkinlerde yaptığımız pek çok çalışmanın kökeninde, ailedeki sevgi eksikliğini görüyoruz. Bu yüzden bizden farklı bir nesil olan yeniçağ çocuklarına, sevgiyi hissetmelerinde yardımcı olacak bir kitap seti hazırladım” diyor. Kitaplara görme engelli çocuklar için Ebru Demirhan’ın seslendirdiği bir kayıt ve işaret dili tercümanıyla hazırlanan görüntüler eşlik ediyor. Benim Ailem Kitapları, bu yönüyle dünyadaki tüm çocuklara ulaşmayı hedefleyen, kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi.

Eğitmen ve Danışman Ebru Demirhan, hayatta payımıza düşen ne varsa sevgiyle kabullenmemiz için, ailedeki sevgi bağını güçlendiren çocuk kitapları hazırladı. Anne, baba ve çocuk başlıklarında hazırlanan 3 kitaplık bu set, “Benim Ailem” ismini taşıyor.  “Benim Ailem”, dünyaya çocukların gözünden bakan, çocukların anlayabileceği saf cümlelerle kaleme alındı. Çizimlerle renklendirilmiş bu keyifli kitaplar, “Benim ailem, benim için en uygun aile” dedirtmeyi hedefliyor. Normal hayatta kurmadığımız sevgi sözcüklerini tekrar tekrar okumak, kelimelerin gücünü harekete geçirerek, bu hedefe kolayca ulaşmayı sağlamakta…

Ailemizi olduğu gibi kabullenmenin ve sevebilmenin yarattığı mucize, öfke ve üzüntü biriktirmek yerine kalbimizde mutluluk ve umuda yer açıyor. Demirhan’ın titizlikle hazırladığı “Benim Ailem”, sağlıklı çocuklar kadar fiziksel, ruhsal ve zihinsel engellerle dünyaya gelmiş minikleri de kucaklıyor. Tüm çocuklar için kaleme alınan kitaplar, Demirhan tarafından seslendirildi. Böylece okuyamayan ya da görmeyen çocuklar da kitapları dinleyebilecek. Duymayan çocuklar ise işaret dili tercümanı ile hazırlanan görüntüleri izleyerek sevgi cümlelerinin gücünden yararlanabilir.

Her yaştan çocuğa ve yetişkin bireylerin 0-7 yaş dönemine hitap eden bu çalışma, bilinç kaybı yaşayan hastalara ve yaşlılara da dinletilebilir. “Benim Ailem”, anne-baba ve çocuk arasına minik sevgi tohumları eken, okundukça bir terapiye dönüşen bir hayata hazırlık kitabı… Derin Kitap’tan yayınlanan 3 kitaplık set, Ağustos 2013’te kitapevlerindeki yerini aldı. Siz de çocuğunuza bir armağan vererek kelimelerin, önce duyguları, sonra düşünceleri ve nihayetinde hayatı değiştiren gücüyle tanışın!

Mesaj Gönder