0
Toplam: TL + KDV
 

ÇOCUĞUMLA BERABER İYİLEŞİYORUM

Her şey çocuklarımız ve çocukluğumuz için

Ebru Demirhan, yeni kitabı Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’da bizleri çocukluğumuza davet ediyor. Çünkü hem kendimizle hem de çocuklarımızla ilişkimizde sorunlarımızın kaynağı da çözümü de çocukluğumuzda yatıyor.

Ebeveyn olsak da olmasak da bir çocukluğumuz var ve her zaman bizimle... Bugün nasıl bir yetişkin olduğumuzu, çocuklukta yaşadıklarımız ve hissettiklerimiz belirliyor. Anne rahminden itibaren biriktirdiğimiz her şeyle birlikte çocuk yetiştiriyor, çocuğumuz yoksa dahi ortak bilince aktarım yapıyoruz. Anne-baba oluyoruz, öğretmenlik, komşuluk, doktorluk, arkadaş anne-babalığı gibi roller yükleniyoruz. Rolümüz her ne olursa olsun olayları, halleri; bildiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla bakıp yorumluyoruz. Oysa hayat bildiklerimizden çok daha fazlasını barındırıyor. İşte bu nedenlerle yaşamın şifası, geleceğin tasarımı, yaratıcılığın gücü ve sevginin aktarımını için çocukluğumuzun ‘şifalanması’ çok değerli.

“Ben bunları neden yaşıyorum?”, “benim çocuğum neden bunları yaşıyor?”, “neden ben?”, “neden benim çocuğum?” gibi sorular kafanızı kurcalıyor olabilir. Bu kitap, tüm bu soruların cevaplarını da verebilmek amacıyla yazıldı.

Mesaj Gönder